# نام، درجه هتل و مسیر تور پرواز تاریخ حرکت قیمت برای هر نفر
1
چابهار

تور نوروزی چابهار از اصفهان

8 فروردین
13 فروردین
2تخته 650000 تومان
1تخته

توضیحات:

تاریخ حرکت: پنجشنبه 8 فروردین ساعت 17:00

تاریخ برگشت: سه شنبه 13 فروردین

تور چابهار از اصفهان

برنامه سفر: بازدید از آثار تاریخی کرمان (باغ شاهزاده ماهان).

این باغ در حدود 2 کیلومتری ماهان و در نزدیکی شهر کرمان می‌باشد. مساحت باغ نزدیک به 3/5 هکتار است و در سال 1390 در فهرست آثار یونسکو قرار گرفت. عمارت‌های باغ بسیار زیبا بوده و به صورت دو اشکوب ساخته شده است. بناهای باغ شامل کوشک اصلی، سر در خانه، عمارت شاه‌نشین و حمام می‌باشد.

مکان‌های دیدنی چابهار: کوه گل‌ افشان، سواحل زیبای چابهار، جنگل حرا، تالاب لیپار، بندر بریس، کوه‌های مریخی، خلیج گواتر، بازدید از دلفین‌ها، روستای تیس، کنارک و خرید لوازم استوک کوهنوردی، بندر تنگ، خرید و گشت شبانه در بندر آزاد چابهار و بازدید از تمساح پوزه کوتاه(گاندو).

کوه گل افشان: در شمال جاده کهیر- تنگ کوه گل فشان مخروطی شکلی وجود دارد که بزرگترین و مشهورترین کوه گل افشان فعال ایران است. اين گل‌ فشان‌ها در 95 كيلومتري غرب بندر كنارك و در دشت كهير نرسيده به روستاي تنگ در زميني مسطح واقع شده و داراي سه تپه كوچك گل فشان است كه يكي از آنها شبيه آتشفشان و در حال حاضر فعال است و بقيه آنها نيز از چند سال قبل به صورت غيرفعال در آمده‌اند.

سواحل زیبای چابهار: چابهار در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. همین امر سواحل صخره‌ای را در این منطقه بوجود آورده که امواج پس از برخورد با آنها گاه تا پنج متر اوج می‌گیرند. لنگرگاه چابهار قابلیت پهلوگیری کشتی‌‌های اقیانوس‌ پیما را دارد و از مناطق آزاد تجاری ایران محسوب می‌شود. جلوه‌‌های طلوع و غروب خورشید از زیباترین مناظر دیدنی در ساحل بندر چابهار است.

جنگل حرا: در جنگل‌های حرا گل‌های شبیه گل‌های شاه‌پسند و میوه‌ به شکل کپسول تخم‌مرغی است که درون آن یک دانه وجود دارد و با دو شکاف باز می‌شود. حرا گونه‏‌ای آفتاب‌پسند است که بستگی به شرایط زیستی به بلندی پنج تا ۱۰ متر می‏‌رسد، ریشه در این گونه، سطحی و مشتمل بر یک ریشه عمودی کوتاه و تعداد زیادی ریشه جانبی مورب است. حرا دارای ریشه‎‏های هوایی به نام ریشه‏‎های تنفسی است، در سطح این ریشه‏‎ها عدسک‎های فراوانی وجود دارد که کار تنفس و تبادلات گازی گیاه را میسر می‏‌سازد.

تالاب لیپار:تالاب لیپار در مسیر جادهٔ ساحلی چابهار به گواتر در ساحل دریای عمان قرار دارد. این تالاب در تنگه و دره‌ای صخره‌ای که مشرف به کوه است قرار دارد. در این تالاب، آب دریای عمان به صورت ایستا شده و منطقه‌ای مناسب برای زندگی گیاهان و جانوران به وجود آورده است.

بندر بریس: ساحل بریس ساحلی زیبا در بستر زيبای طبيعت دریای عمان و سواحل مکران است. بندرصیادی بریس از توابع بخش دشتیاری و یکی از آخرين بنادر شهرستان چابهار در نقطه صفر مرز دریایی و در جوار کوه‌های مریخی است.

کوه‌های مریخی: رشته کوهی هستند که تقریباً از ۳۵ کیلومتری خاور چابهار آغاز می‌شوند و دهها کیلومتر به سمت شرق امتداد می‌یابند. این کوه‌ها که شبیه به کوه‌های مریخی هستند و کمتر در جهان کوهی به این شکل وجود دارد بدبوم نامیده می‌شوند که عبارتند از زمین‌ها و بلندی‌هایی که در برابر فرسایش بدین شکل درآمده‌اند.

خلیج گواتر: خلیج و بندر گواتر، یکی از زیباترین مناطق جنوبی ایران است. خلیج در قسمت انتهایی جنوب شرقی ایران و قسمت انتهایی جنوب غربی پاکستان واقع شده است. نیمی از این خلیج در کشور ایران و نیمی دیگر در کشور پاکستان قرار دارد.

تیس: تیس روستایی تاریخی از توابع شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان است که در ۵ کیلومتری شمال غربی چابهار در منطقه‌ای کوهپایه‌ای قرار دارد.این روستای بندری که به دریای آزاد عمان راه دارد، قدمتش به دوران امپراطوری هخامنشیان می‌رسد.

کنارک: شهر بندری کنارک دارای دیدنی‌ها و جاذبه‌های طبیعی زیادی است که چشم انداز زیبایی برای منطقه بوجود آورده است. وجود چشمه‌ها، غارها، طبیعت زیبا در کنار ساحل دل انگیز و آرامش بخش این شهر را زیباتر کرده است.

بندر تنگ: بندر تنگ در شهر چابهار به دلیل تلاقی کویر و دریا جلوه‌ی بی‌نظیری را ایجاد کرده است. سواحل شنی و ماسه‌ای و صخره‌ای وجود درخت انجیر معابد و تپه‌های گل افشان از جاذبه‌های این بندر بی‌نظیر است.

گاندو: منطقه حفاظت شده گاندو در انتهای گوشه جنوب شرقی کشور در استان سیستان و بلوچستان و در طول مرز ایران و پاکستان قرار دارد و محدوده آن در مسیر رودخانه سرباز و باهوکلات بوده و تا دریای عمان ادامه می‌یابد. تمساح پوزه کوتاه ایرانی گونه‌ای است که در منطقه حفاظت شده گاندو زندگی می‌کنند.

خدمات سفر:  اتوبوس توریستی 25 نفره VIP، مجوز رسمی میراث، بیمه، راهنمای گردشگری میراث و لیدر محلی، پرداخت تمامی ورودیها در چابهار، راهنمای طبیعت گردی، سه شب اقامت.

وسایل مورد نیاز سفر: پتو مسافرتی یا کیسه خواب، کفش اسپرت، صندل یا دمپایی، لوازم شخصی، فلاکس چایی، تنقلات، لباس اظافه، پول نقد، دفترچه بیمه.

جهت رزرو تور با کانتر مخصوص سی جا تماس حاصل فرمایید.

شماره 09032836955 - 37866707